Program parafialnych
rekolekcji wielkopostnych

Autor ks. proboszcz 18.02.2024 r.

Zapraszamy do zapoznania się z programem parafialnych rekolekcji wielkopostnych, które będą miały miejsce w dniach od 16 do 20 marca br. Naukom rekolekcyjnym przewodniczyć będzie kan. Marcin Kliszcz,
kustosz Sanktuarium Rokitniańskiego:

Parafialne Rekolekcje Wielkopostne 2024

Sobota 16 marca

18.30 - Msza św z nauką rekolekcyjną

Niedziela 17 marca

7.00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych

07.00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych

09.00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych

10.30 - Msza św z nauką rekolekcyjną dla dorosłych

12.00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dzieci

17.00 - Gorzkie żale i kazanie pasyjne

18.00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych

Poniedziałek 18 marca

09.00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną

17.00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną

18.30 - Msza św. z nauką rekolekcyjną

Wtorek 19 marca

09.00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną

17.00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną

18.30 - Msza św. z nauką rekolekcyjną

Środa 20 marca

od 08.30 - spowiedź św.

09.00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną

od 16.30 - spowiedź św.

17.00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną

18.30 - Msza św. z nauką rekolekcyjną

 
 

Historia parafii

Kościół parafialny w Międzyrzeczu został erygowany pod patronatem króla w I połowie XIII w. wraz z nadaniem praw miejskich. Pierwsze wzmianki dotyczące parafii i kościoła pochodzą z 1232 r., kiedy to wymieniony był pleban „Iohanne plebano de Mezerets”. W 1259 r. zostaje zapisany układ zawarty z wójtem i mieszkańcami o kościół miejski. Kolejne informacje źródłowe pochodzą z 1417 r. i dotyczą altarystów przy kościele. W 1474 r. na Międzyrzecz napada oddział króla Macieja Korwina. Napastnicy splądrowali i spalili całe miasto, w wyniku pożaru spłonął również kościół. Zachowany do dziś kościół św. Jana został wzniesiony w latach 1474-1479.

Czytaj całość...

Księża proboszczowie i wikarzy w historii parafii od XIII wieku

Ks. infułat H. Sz. Guzowski (1921-2006)

Kapłan szczęśliwy a takim był ksiądz infułat Henryk to człowiek, który przeżywa swoje istnienie na sposób kapłański. I w żaden inny sposób. Od półrocznego pobytu w areszcie śledczym w 1946 roku. Jako członek Armii Krajowej przez trzyletnie studia w Akademii handlowej w Szczecinie. Przez 5 lat studiów filozoficznych i teologicznych w Gorzowie Wlkp. [...] Poprzez 52 lata kapłaństwa ksiądz Henryk modlił się, myślał i pracował na wzór Chrystusa.

[Fragment kazania ks. bpa P. Sochy podczas Mszy pogrzebowej]

Malowidła ścienne z XVI wieku

W czerwcu 2009 r., podczas prac remontowych w górnych partiach ścian i na sklepieniu prezbiterium kościoła parafialnego pw. św. Jana Chrzciciela w Międzyrzeczu, dokonano niezwykłego odkrycia. Spod kilku warstw pobiał i farby nieoczekiwanie wydobyto na światło dzienne renesansowe malowidła ścienne o tematyce ornamentalno-figuralnej, o których istnieniu nie zachował się do naszych czasów żaden przekaz.

Więcej...

Zobacz zdjęcia...

  • Diecezja Zielonogórsko-Gorzowska
  • Opoka
  • Caritas
  • Niedziela
  • Aspekty
  • Misyjne Drogi
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość Niedzielny
http://www.janmcz.zgora-gorzow.opoka.org.pl/zapytanie/renowacja_i_konserwacja_okien_witrazowych_oraz_zabezpieczenie_okien_od_strony_zewnetrznej_szkleniem_ochronnym_z szyby_antyrefleksyjnej_w_kosciele_gotyckim_pw_sw_jana_chrzciciela_w_miedzyrzeczu.pdfhttp://www.janmcz.zgora-gorzow.opoka.org.pl/zapytanie/renowacja_i_konserwacja_okien_witrazowych_oraz_zabezpieczenie_okien_od_strony_zewnetrznej_szkleniem_ochronnym_z szyby_antyrefleksyjnej_w_kosciele_gotyckim_pw_sw_jana_chrzciciela_w_miedzyrzeczu.pdfhttp://www.janmcz.zgora-gorzow.opoka.org.pl/zapytanie/renowacja_i_konserwacja_okien_witrazowych_oraz_zabezpieczenie_okien_od_strony_zewnetrznej_szkleniem_ochronnym_z szyby_antyrefleksyjnej_w_kosciele_gotyckim_pw_sw_jana_chrzciciela_w_miedzyrzeczu.pdfhttp://www.janmcz.zgora-gorzow.opoka.org.pl/zapytanie/renowacja_i_konserwacja_okien_witrazowych_oraz_zabezpieczenie_okien_od_strony_zewnetrznej_szkleniem_ochronnym_z szyby_antyrefleksyjnej_w_kosciele_gotyckim_pw_sw_jana_chrzciciela_w_miedzyrzeczu.pdfhttp://www.janmcz.zgora-gorzow.opoka.org.pl/zapytanie/renowacja_i_konserwacja_okien_witrazowych_oraz_zabezpieczenie_okien_od_strony_zewnetrznej_szkleniem_ochronnym_z szyby_antyrefleksyjnej_w_kosciele_gotyckim_pw_sw_jana_chrzciciela_w_miedzyrzeczu.pdfhttp://www.janmcz.zgora-gorzow.opoka.org.pl/zapytanie/renowacja_i_konserwacja_okien_witrazowych_oraz_zabezpieczenie_okien_od_strony_zewnetrznej_szkleniem_ochronnym_z szyby_antyrefleksyjnej_w_kosciele_gotyckim_pw_sw_jana_chrzciciela_w_miedzyrzeczu.pdf
Brak pluginu Flash

Kliknij by pobrać informację!