Nawigacja: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Warsztaty fotograficzne
i konkurs 29 października
i 5 listopada 2016 r.

Autor ks. proboszcz 23.10.2016 r.

Zapraszamy młodzież do udziału w warsztatach fotograficznych pt. „Poznaj swoje miasto” podczas których młodzież będzie kształcić umiejętności wykonywania artystycznych zdjęć, m.in. architektury (miejsc sakralnych), detalu i osób. Warsztaty odbędą się w godz. 9:00 – 16:00 (z przerwą na posiłek i gorącą herbatę) w dwóch terminach do wyboru: 29 października i 5 listopada. Kurs będzie prowadził jeden z najwybitniejszych i uznanych fotografików artystów w Polsce - Bogusław Świtała.

Rozpoczęcie w Klubie KSM „ARKA” w Zielonej Górze, Plac Matejki 2A.

Ponadto każdy uczestnik będzie mógł wziąć udział w konkursie na najlepsze zdjęcia wykonane podczas warsztatów. Dla najlepszych przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Udział w warsztatach i konkursie jest bezpłatny.

Młodzieżowa Akademia Dziennikarstwa
– 5 listopada 2016 r.

Autor ks. proboszcz 23.10.2016 r.

Zapraszamy młodzież do udziału w warsztatach dziennikarskich pt. „Młodzieżowa Akademia Dziennikarstwa”, które odbędą się w 5 listopada 2016 r. w godz. 11:00-16:00 w Sali Sesyjnej Rady Miasta w zielonogórskim ratuszu (ul. Stary Rynek 1).

Celem warsztatu jest zachęcenie młodzieży do aktywności medialnej i pomoc w zakresie podstawowego warsztatu dziennikarstwa. Proponowane zajęcia rozwijają umiejętności pozwalające lepiej funkcjonować w m.in. mediach społecznościowych takich jak Facebook, czy Twitter. Uczestnicy spotkania będą również uczyć się pisania artykułów na portale internetowe i zgłębiać techniki selekcji interesujących zdjęć.

Warto, aby dzięki Akademii młodzież podnosiła swoje umiejętności i dzięki aktywności w mediach społecznościowych była prawdziwym świadkiem Chrystusa wśród rówieśników.

Organizatorami warsztatów są: Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski, Prezydium Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. W warsztatach weźmie udział m.in. ks. dr Paweł Rytel-Andrianik – Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski oraz ks. Zbigniew Kucharski – Asystent Generalny KSM. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Warto aby uczestnicy zabrali ze sobą aparat fotograficzny lub telefon z możliwością robienia zdjęć.

Kurs przedmałżeński

Autor ks. proboszcz 04.09.2016 r.

Dowiedz się więcej...

[Foto: Valentina Mabilia]

Zapraszamy!

Autor Teresa Flisikowska 11.07.2016 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce organizowanej przez naszą parafię do ZIEMI ŚWIĘTEJ w dniach: 28.01.2017r. - 5.02.2017r. (zostało jeszcze kilka wolnych miejsc!!!!)

Bliższe informacje:

  • biuro parafialne - 95 741 25 40,
  • Ks. Damian Drop - 792 924 344,
  • Teresa Flisikowska - 609 212 293

Warto bo..... wyjątkowy czas.... wyjątkowe miejsce......

Dziękujemy Partnerowi FUNDACJI PZU!

Autor Organizatorzy ŚDM w Międzyrzeczu 25.07.2016 r.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest.
Lecz przez to, czym dzieli się z innymi”
Jan Paweł II

Z całego serca DZIĘKUJEMY Partnerowi FUNDACJI PZU za pomoc w organizacji Światowych Dni Młodzieży
w Międzyrzeczu, które odbyły się 25.07.2016 r. w Ośrodku Wypoczynkowym Głębokie.

Stowarzyszenie „Święty Jan Chrzciciel”
Dekanalny Duszpasterz Młodzieży
Młodzież
Opiekunowie

Więcej na temat Fundacji PZU...

Nawigacja: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 
 

Historia parafii

Kościół parafialny w Międzyrzeczu został erygowany pod patronatem króla w I połowie XIII w. wraz z nadaniem praw miejskich. Pierwsze wzmianki dotyczące parafii i kościoła pochodzą z 1232 r., kiedy to wymieniony był pleban „Iohanne plebano de Mezerets”. W 1259 r. zostaje zapisany układ zawarty z wójtem i mieszkańcami o kościół miejski. Kolejne informacje źródłowe pochodzą z 1417 r. i dotyczą altarystów przy kościele. W 1474 r. na Międzyrzecz napada oddział króla Macieja Korwina. Napastnicy splądrowali i spalili całe miasto, w wyniku pożaru spłonął również kościół. Zachowany do dziś kościół św. Jana został wzniesiony w latach 1474-1479.

Czytaj całość...

Księża proboszczowie i wikarzy w historii parafii od XIII wieku

Ks. infułat H. Sz. Guzowski (1921-2006)

Kapłan szczęśliwy a takim był ksiądz infułat Henryk to człowiek, który przeżywa swoje istnienie na sposób kapłański. I w żaden inny sposób. Od półrocznego pobytu w areszcie śledczym w 1946 roku. Jako członek Armii Krajowej przez trzyletnie studia w Akademii handlowej w Szczecinie. Przez 5 lat studiów filozoficznych i teologicznych w Gorzowie Wlkp. [...] Poprzez 52 lata kapłaństwa ksiądz Henryk modlił się, myślał i pracował na wzór Chrystusa.

[Fragment kazania ks. bpa P. Sochy podczas Mszy pogrzebowej]

Malowidła ścienne z XVI wieku

W czerwcu 2009 r., podczas prac remontowych w górnych partiach ścian i na sklepieniu prezbiterium kościoła parafialnego pw. św. Jana Chrzciciela w Międzyrzeczu, dokonano niezwykłego odkrycia. Spod kilku warstw pobiał i farby nieoczekiwanie wydobyto na światło dzienne renesansowe malowidła ścienne o tematyce ornamentalno-figuralnej, o których istnieniu nie zachował się do naszych czasów żaden przekaz.

Więcej...

Zobacz zdjęcia...

http://www.janmcz.zgora-gorzow.opoka.org.pl/zapytanie/renowacja_i_konserwacja_okien_witrazowych_oraz_zabezpieczenie_okien_od_strony_zewnetrznej_szkleniem_ochronnym_z szyby_antyrefleksyjnej_w_kosciele_gotyckim_pw_sw_jana_chrzciciela_w_miedzyrzeczu.pdfhttp://www.janmcz.zgora-gorzow.opoka.org.pl/zapytanie/renowacja_i_konserwacja_okien_witrazowych_oraz_zabezpieczenie_okien_od_strony_zewnetrznej_szkleniem_ochronnym_z szyby_antyrefleksyjnej_w_kosciele_gotyckim_pw_sw_jana_chrzciciela_w_miedzyrzeczu.pdfhttp://www.janmcz.zgora-gorzow.opoka.org.pl/zapytanie/renowacja_i_konserwacja_okien_witrazowych_oraz_zabezpieczenie_okien_od_strony_zewnetrznej_szkleniem_ochronnym_z szyby_antyrefleksyjnej_w_kosciele_gotyckim_pw_sw_jana_chrzciciela_w_miedzyrzeczu.pdfhttp://www.janmcz.zgora-gorzow.opoka.org.pl/zapytanie/renowacja_i_konserwacja_okien_witrazowych_oraz_zabezpieczenie_okien_od_strony_zewnetrznej_szkleniem_ochronnym_z szyby_antyrefleksyjnej_w_kosciele_gotyckim_pw_sw_jana_chrzciciela_w_miedzyrzeczu.pdfhttp://www.janmcz.zgora-gorzow.opoka.org.pl/zapytanie/renowacja_i_konserwacja_okien_witrazowych_oraz_zabezpieczenie_okien_od_strony_zewnetrznej_szkleniem_ochronnym_z szyby_antyrefleksyjnej_w_kosciele_gotyckim_pw_sw_jana_chrzciciela_w_miedzyrzeczu.pdfhttp://www.janmcz.zgora-gorzow.opoka.org.pl/zapytanie/renowacja_i_konserwacja_okien_witrazowych_oraz_zabezpieczenie_okien_od_strony_zewnetrznej_szkleniem_ochronnym_z szyby_antyrefleksyjnej_w_kosciele_gotyckim_pw_sw_jana_chrzciciela_w_miedzyrzeczu.pdf
Brak pluginu Flash

Kliknij by pobrać informację!